PROWENT MIELEC

Strona główna /Aktualności

Aktualności

03.10.2019

Wyjazd studyjny w ramach KSOW

     W ramach  Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020” Lokalna Grupa Działania PROWENT zorganizowała dwudniową wizytę studyjną do małopolskich wsi - obszaru na którym jest zaawansowany proces budowania marki w turystyce wiejskiej.  Wyjazd odbył się w terminie 23 – 24 września 2019r.  Jego cel to „włączenie mieszkańców podkarpacia ze szczególnym uwzględnieniem obszaru LGD „PROWENT” do planowania i wdrażania lokalnych inicjatyw aktywizujących i promujących rozwój przedsiębiorczości opartej na lokalnych zasobach środowiska naturalnego”.

 

Podczas wizyty studyjno – szkoleniowej zostały przeprowadzone szkolenia i warsztaty, a dodatkowo przekazana teoria została zaprezentowana w praktyce na przykładzie obiektów turystycznych znajdujących się na trasie „Małopolska miodowa kraina”:

·         Villa Akiko w Harklowej

·         Willi Jasna w Czorsztynie

 oraz „Małopolska wieś pachnąca ziołami”:

·         Sądecki Bartnik w Stróżach

 

Wszystkie prezentowane obiekty specjalizują się w usługach agroturystycznych, i małym przetwórstwie ziół oraz miodu w celach spożywczych.

 

Wykłady w trakcie wyjazdu studyjnego prowadziła Pani Bożena Srebro autor wielu projektów w zakresie turystyki, inicjator przedsięwzięć turystycznych mających na celu promocję produktów turystycznych, tworzenie i rozwój usług turystycznych wokół lokalnych atrakcji.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdu za duże zaangażowanie w trakcie warsztatów i spotkań w czasie naszej wizyty studyjnej, natomiast gospodarzom poszczególnych miejsc za możliwość odwiedzenia ich obiektów i możliwości poznania specyfiki produktów turystycznych. Wyjazd przebiegł w miłej, twórczej i bardzo pozytywnej atmosferze. Zostały nam po nim bezcenne wrażenia i mnóstwo inspiracji do dalszych działań.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Bożeny Srebro, która nie tylko przybliżyła nam teorię w zakresie budowania marki w turystyce wiejskiej, ale również za praktyczne przedstawienie niezwykłych inicjatyw zrealizowanych na terenie Małopolski. Wszystkim życzymy sukcesów w działalności, którą wykonują.

 

KSOW-wyjazd studyjny 23-24.09.2019r.

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

 

Partnerstwo dla Rozwoju Obszarów Wiejskich

Ekonomika- Nauka- Tradycja „PROWENT”

Lokalna Grupa DziałaniaDane teleadresowe:


Partnerstwo dla 
Rozwoju Obszarów Wiejskich
Ekonomika-Nauka-Tradycja
"Prowent"
Lokalna Grupa Działania


39-300 Mielec
ul. Sienkiewicza 1

Biuro czynne dla interesantów:

Poniedziałek                7:30 - 16:00
Wtorek - Czwartek       7:30 - 15:30
Piątek                         7:30 - 15:00

Tel.:  17 773 18 90;   881 423 969

E-mail: biuro@lgdprowent.mielec.pl

Ankiety

 

Projekt Współpracy-link do wirtualnego spaceru w ramach TSDS

 

 

 

 


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca   w obszary wiejskie. Operacja pn.
Wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR), w tym realizacja Planu Komunikacji; współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.