Obszary wiejskie

Czym się kierować przy wyborze okien PCV?

Osoby, które po raz pierwszy kupują okna PCV mogą czuć się nieco zagubione podczas pierwszej wizyty w salonie sprzedaży. Obecnie oferowane okna bardzo różnią od tych drewnianych, stolarskich, które wiele osób jeszcze posiada w swoich domach.

Okna PCV są dużo bardziej szczelne. Wpływa na to szerokość profilu i ilość zastosowanych komór. Oglądają przekrój profilu warto także zwrócić uwagę czy w środka jest gruba stal i czy jest ona zamknięta. O jakości okien świadczyć też będą okucia. Należy więc wybierać te renomowanych firm.

Czy droższe znaczy lepsze? W przypadku okien musimy być świadomi, że obowiązuje tzw. standard. Wszystko co powyżej oznacza dopłatę. Cena podstawowa to więc okna białe z podwójnymi szybami i zwykle bez montażu. Jeśli chcemy okna w kolorze musimy dopłacić. Droższe będą także okna w nietypowych kształtach a więc łuki, trapezy, koła a także tarasowe drzwi przesuwne. Z dopłatą wiążą się także szprosy, szyby ornamentowe, przyciemniane, dźwiękoszczelne, nawiewniki, klamki z przyciskiem. Gdy kupujemy okna do całego domu, który jest w stanie surowym zwykle montaż bez obróbek dostaniemy gratis.

Recommended Articles